Netflix Yapımı Olan Türk Dizisi ” AŞK 101 ” İnceleme

Nis 10, 2020 Film & Dizi, SANAT
AŞK 101

Amerika kökenli, film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden dev kuruluş NETFLİX, Aşk 101 (Love 101) Türk dizisinin yayın tarihi belli oldu. Netflix Aşk 101’in ilk fragmanı paylaştı  ve 24 Nisan 2020’de tüm dünyayla aynı anda yayına gireceğini duyuruldu. Netflix’in Türkiye’de ve tüm dünyada kaliteli hizmet sunmaktadır ve milyonlarca aboneye ulaşmış durumda. Netflix Türk pazarı genişletiyor ve  Hakan Muhafız , Atiye dizilerinden sonra üçüncü Aşk 101 isimli gençlik dizisi yayına sunuyor. 190’dan fazla ülkede izlenmekte olan NetflixTürk yapımcılar için büyük bir platform oluşturmaktadır.

AŞK 101 Konusu ve Türü 

1990’lar Türkiyesi’nde geçen Aşk 101 dizinin senaryosu,hayatta kendi yollarını bulmaya çalışan 17 yaş liseli bir grup anlatır. Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor. Öğretmelerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek amacıyla çıktıkları bu yolda, kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve sevginin zorla olmayacağını fark ederler.Aynı zamanda beraberken ne kadar güçlü olduklarını ve birbirine benzeyen ortak özellikleri keşfetmeye başlarlar. Netflix’in dizi türü olarak ise gençlik ve dram bölümüne yer almaktadır. İlk sezon 8 bölümün’den oluşmaktadır. 

AŞK 101'DEN BİR KARE
AŞK 101’den bir kare

  Aşk 101 Oyuncu kadrosu ve Yönetici

Günümüz Türkiye’de yeni yükselen yıldızların bir araya toplandı. Aşk 101 dizisinde yer alan ünlü isimler,dizinin daha yayınlamadan büyük ilgi çekti.

İşte dizinin tam kadrosu: Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, Kaan Urgancıoğlu, İpek Filiz Yazıcı, Selahattin Paşalı, Bade İşçil. 

Senaryo yazarı: Meriç Acemi, Yönetmen ise  Ahmet Katıksız. 

aşk 101 kadrosu
AŞK 101 Oyuncu Kadrosu

Aşk 101 dizinisi ve beklentiler

Film ve dizi sektörüne öne gelen kurum Netflix yukarıda belirttim gibi 190’dan fazla ülkede izlenmektedir.Böyle bir kurumun pazara girmesiyle dizi sektörün rekabeti kızıştırdı. Aşk 101 dizisi çıkmasıyla seyircilerin bir kısmı, konusuyla kadrosuyla büyük ilgi ve merak içinde bıraksa’da, bir kısmı ise dizide geçen uyuşturucu madde kullanımı ve LGBT gibi konuları içerdi için negatif yorumlar’da bulunmaktadır. 

Aşk 101 dizisine gelen tepki
AŞK 101 Dizisine gelen tepki

Diğer bir incelememi ;

“Netflix Yapımı Olan Türk Dizisi ” AŞK 101 ” İnceleme” hakkında 4 yorum
    1. Ahmet Bey merhaba.Yorumunuz için teşekkür ederiz.Fakat çok abartılan durumu anlamadık. Eğer gelen tepkilerden bahsediyorsanız, açıkcası biz de sizin gibi abartıldığını düşünüyoruz.

  1. fragmanını izledim, yazıyı da okudum. bomboş dizi. daha bos beles birsey görmedim. Netflixe bunun icin mi para veriyoruz. izlemeyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir