Giyilebilir Teknoloji gün geçtikçe hayatımıza daha hızlı bir şekilde entegre olmaya başladı. Bundan sadece 10 yıl önce bilim kurgu filmlerinde göreceğimiz teknolojilerle artık sağlığımızı, günlük aktivitelerimizi, raporlarımızı takip eder hale geldik. Bazı iş insanlarının eli kolu haline gelmişken bazılarımız için sadece eğlence maksatlı kullanılabiliyor.

Listemizde sizlere ilginç, teknolojinin ne kadar geliştiğini ve nerelere geldiğini gösteren 10 ilginç Giyilebilir Teknolojiyi göstereceğiz. Hadi başlayalım.

Whistle 3

Giyilebilir Teknolojiler hayvanlar için
Whistle 3 Hayvanlar için Takip cihazı

Bu giyilebilir teknoloji hayvanseverler için düşünülmüş. Whistle 3 adında olan giyilebilir cihaz evcil hayvanlarımız için tasarlanmış. Bu teknoloji sayesinde evcil hayvanınızı gerçek zamanlı izleyebiliyor, onun için güvenli bir alan belirledikten sonra eğer o alandan uzaklaşırsa anlık bildirim ve e-posta yoluyla bilgilendirilebilir ayrıca evcil hayvanınızın en sevdiği bölgeleri görebilirsiniz.

Whistle 3 evcil hayvanlarının çalınmasında veya kaybolmasından korkanlar için çok yararlı bir ürün diyebiliriz. Geniş bir alanda takip yapabilen cihaz pençeleme, dişleme, yalama ve suya karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Evcil Hayvanlarına düşkün olanlar için harika bir giyilebilir teknoloji.

Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü

Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü
Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü

Bose firması piyasada üst düzey ses sistemleri ve ilginç kulaklık tasarımlarıyla biliniyor. Bu sefer karşımıza Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü ile karşımıza çıkan firma kulaklık olmadan müzik dinlemenize yardımcı oluyor. Gözlerinizi güneşten koruduğu gibi tasarımı sayesinde kulaklarınızı rahatsız etmediği gibi sesten dolayı çevrenizi de rahatsız etmiyor.

Tap Strap Giyilebilir Mouse, Klavye ve Oyun Denetleyicisi

Tap Strap Giyilebilir Mouse
Tap Strap Giyilebilir Mouse

Görüntüsü ve tasarımıyla günlük hayatta aksesuar olarak bile kullanabileceğiniz bu giyilebilir teknoloji klavye, mouse ve oyun kontrolörü olarak kullanabilirsiniz.

Tap Strap, Bluetooth ile cihazınıza bağlandıktan sonra sanki gerçek bir klavyeye basar gibi yazı yazabilirsiniz. Oldukça hafif ve 8 saatlik kullanım süresi ile giyilebilir teknoloji meraklıları için harika bir trend.

La Roche-Posay My Skin Track UV Sensörü

La Roche-Posay My Skin Track UV Sensörü
La Roche-Posay My Skin Track UV Sensörü

Küçük ve minimal tasarımıyla kozmetik ürünlerde ustalaşmış La Rohce-Posay tarafından üretilen bu cihaz cildinize vuran UV ışınlarını ölçüyor ve aynı zamanda havadaki nem ve polen yoğunluğunu telefonunuza raporluyor.

Cilt sağlığını korumak isteyenler için üretilen bu giyilebilir teknoloji pilsiz çalışıyor. Giyilebilir Teknoloji konusunda sadece teknoloji şirketleri değil bir çok farklı dalın uzmanlaştığını bu tarz teknolojiler sayesinde görmüş oluyoruz.

Electricfoxy – Ping: Bir sosyal ağ kıyafeti

Electricfoxy - Ping
Electricfoxy – Ping Sosyal Ağ Kıyafeti

Electricfoxy firmasının Ping adlı giyilebilir teknolojisi şık ve modern bir görüntüye sahip. Bu kıyafetle facebook hesabınıza kablosuz olarak ve her yerden bağlanabilirsiniz. Teknoloji giysinin mekaniğine entegre edilmiştir.

Kapşonu kaldırdığınızda otomatik olarak bir mesaj gönderebilir veya durum güncellemesi yapabilirsiniz. Size bir yorum veya mesaj gelirse giysiye entegre edilmiş teknoloji sayesinde omzunuza bir dokunma hissiyatı yaratarak sizi uyarır. İsteğinize göre farklı arkadaşlarınıza farklı dokunma ritimleri atayarak kimin sizinle iletişime geçmeye çalıştığını anlayabilirsiniz. Giyilebilir teknoloji konusunda oldukça farklı bir boyut.

 Ringly

Ringly
Ringly

Ringly etkinlik izlemenize ve mobil bildirimler almanıza yarayan bir akıllı yüzük. 200’den fazla uygulama ile bağlantı kurabilir. Akıllı telefonunuz ile eşleştirdikten sonra bu yüzük ile meditasyon takibi yapabilir, adımlarınızı, kalorilerinizi ve kat ettiğiniz mesafeyi sizin için takip eder. Pil ömrü 24-48 saat arasında değişen bu giyilebilir teknoloji sayesinde günlük alışkanlıklarınızı daha net takip edebilirsiniz.

Philips SmartSleep

Philips SmartSleep uyku başlığı
Philips SmartSleep uyku başlığı

Philips SmartSleep giyilebilir teknolojisi görüntüsüyle bir bandanaya benzeyen uyku sorunu ve uykuya dalmakta problem yaşayanlar için geliştirdiği bir uyku başlığı. Bu başlığı takıp uyuduktan sonra derin uyku sırasında “beyaz gürültü” adı verilen bir ses çıkarıyor ve uyku kalitesini arttırıyor.

Günde 5-7 saat uyuyanlar için tasarlanmış bu uyku başlığı sayesinde az uyusanız bile uyku veriminiz normal seviyede kalıyor ve yorgunluk hissi olmadan uyanabiliyorsunuz. Cihaz alnınıza temas ettiği için beyin aktivitelerini raporlayıp bağlı olduğu mobil uygulamaya gönderiyor. Uyku hapı kullanmak istemeyen ve az uyuyanlar için yararlı bir ürün olaiblir.

Luci

Luci VR gözlük
Luci VR Gözlük

Giyilebilir Teknoloji ürünlerinde en çok tercih edilenin ve merak uyandıranın VR teknolojileri olduğunu her teknoloji tutkunu biliyordur. Luci, VR teknolojilerinde yoğun ve etkili tasarımı, içerik zenginliği ve yüksek çözünürlüğü sayesinde bu alanda rakiplerinden oldukça önde.

Günlük hayatın monotonluğundan sıkılmış sanal dünyada gezmek isteyenlerin Luci‘ye ihtiyacı var. İnç başına 3000 piksel ve kristal netliğinde 360 derece sanal gerçeklik görüntülerini 4K kalitesinde yansıtan Luci kesinlikle ileride giyilebilir teknoloji meraklıların gözlerinde görebileceğimiz bir ürün.

Bose SoundWear

hoparlor
Bose Hoparlor- Giyilerbilir Teknoloji

Bose SoundWear bir giyilebilir hoparlör. Hepimiz kulakiçi kulaklıkların ve kulaküstü kulaklarının zaman zaman kulağımıza zarar verdiğini düşünmüş ve hissetmişizdir. Bose SoundWear sayesinde bundan kurtulmuş gibi gözüküyoruz.

Spor yaparken, çalışırken, yolcukta yani normal bir kulaklığı kullandığımız gibi her yerde kullanabileceğimiz bu giyilebilir hoparlör iddialı bir ses kalitesine sahip ve tasarımıyla da ilgi çekici. Muhtemelen bu giyilebilir teknolojiyi bir kaç yıl içinde her yerde görmeye başlayacağız.

i.Con Akıllı Prezervatif

akıllı-prezervatif
İ-Con Akıllı-Prezervatif

Giyilebilir teknoloji konusunda çok farklı örneklere denk gelmiş olsak da bence şimdilik en ilginci bu akıllı prezervatif. British Condoms tarafından üretilen ve geliştirilen bu kondom sayesinde ilişki sırasında ne kadar kalori yakıldığını, ne kadar sürdüğünü, hangi pozisyonda gerçekleştiğini, hızı ve atılan sıvı miktarı gibi bir çok farklı kombinasyonu elinizde tutabiliyorsunuz.

Bu bilgileri nano çip aracılığıyla kayıt altına alıyor ve Bluetooth sayesinde istediğiniz cihaza aktarabiliyorsunuz. Sağlıklı ve mutlu bir ilişki isteyenler için tasarlanmış bu giyilebilir teknoloji birçok ilişkiyi kurtaracak gibi gözüküyor.

Kaynak: https://listelist.com/ilginc-giyilebilir-teknolojiler/

Kaynak 2: https://www.dijitalajanslar.com/akilli-prezervatif-uretildi/

Birbirinden Farklı 10 Giyilebilir Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir