Merhaba arkadaşlar bu makalede Norveç mitolojisinden esinlenilen Ragnarok dizini inceliyeceğiz. Ağır spoiler içermez. Bu yüzden izlemeden okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ragnarok, Norveç mitolojisine göre dünyanın sonu anlamına gelir. Mite göre devler var ve bu devler dünyayı daha kötü bir yer haline getirerek dünyanın sonunu getirmeye çalışıyorlar. Dizi de zaten hemen aşağıdaki görselle başlıyor ve tam olarak Norveç mitolojisini ele alıyor.

Yeni bir yere taşınırken yaşanan bir karşılaşma veya beklenen bir olayın gerçekleşmesiyle dizinin asıl konusu işlenmeye başlıyor. Bu olay yaşandıktan sonra tesadüfen kendi yeteneklerini keşfeden bir çocuk ve onun savaşını takip eden bir dizi.

Başladar da çocuğu küçümseyen devlerin sonraki çabaları gerçekten izlenmeye değer. Dizi deki ufak detaylar sizin ilginizi çok çekecek ve bir sonraki bölümü izlemek sizin için zevk olacaktır. Dizi de cinselliğe biraz yer verilmiş olmasından dolayı yaş kısıtlamasına dikkata edilmesi gerekiyor.

Ragnarok hakkında kendi yorumlarım:

Açıkcası ben çok fazla mitler içeren, fantastik olayların olduğu dizileri sevmem. Ancak Ragnarok burada her ne kadar mitolojik konusu olan dizi olmasına rağmen ayrı tutulmalı. Çünkü fantastik olaylar çok az işlenmiş ve işlenenlerde çok abartılarak göze sokulmamış. Bu benim diziye devam etmemi sağladı. Ancak bu durumun dizinin 2. sezonu çekilirse veya çekiliyorsa bu şekilde olacağını düşünmüyorum. İzlediğinizde neden böyle dediğimi birinci sezonun son bölümü olan 6. bölümü izlediğinizde görürsünüz.

Ragnarok dizinde beğendiğim bir şeye değinmeden geçmeyeyim. Dizide özellikle Greenpeace üyesi olan kızın uğraşına değinmesi, sanayileşmenin çevremize verdiği zarardan bahsetmesi benim çok hoşuma gitti. Sizinde belki bu yüzden hoşunuza gidebilir.

Sonuç olarak ben diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Yukarıda bahsettiğim gibi ne kadar mit içeren dizileri çok sevmesem de, Ragnarok kendini izletti. Karar sizin…

Tür, kadro ve diğer detaylar:

Genç kadrosu bir kadroya sahip olan dizinin yapımcısı “Adam Price”

David Stakston Rolü : Magne “Başrol oyuncumuz” Sağdan 1.

Jonas Strand Gravli Rolü : Laurits Sağdan 2.

Herman Tømmeraas Rolü : Fjor Soldan 1.

Theresa Frostad Eggesbø Rolü : Saxa Soldan 3.

Emma Bones Rolü : Gry Sağdan 3.

Henriette Steenstrup Rolü : Turid

Gísli Örn Garðarsson Rolü : Vidar

Synnøve Macody Lund Rolü : Ran

Keyifli günler, Keyifli seyirler.

Dizi İnceleme: Ragnarok
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir