Instagram’dan Masaüstü Mesajlaşma Müjdesi

Nis 11, 2020 İnternet, TEKNOLOJİ
İnstagram

Instagram masaüstünden mesajlaşma uygulamasının hazırlıklarına ocak ayında başlamıştı. Instagram sonunda masaüstü mesajlaşma uygulamasını kullanıcılarla buluşturuyor. 

 Instagram, Twitter hesabından paylaştığı gönderide, artık sosyal ağın web sitesi üzerinden de mesaj almanın ve göndermenin mümkün olacağı belirtildi. Ancak The Verge’in haberine göre, Instagram bu özelliğin dağıtımını kademeli olarak gerçekleştiriyor. Bu yüzden masaüstünden Instagram’ın web sitesine girdiğinde mesaj kutusunu göremeyen kullanıcıların biraz daha sabırlı olmaları gerekiyor.

 İnstagram’ın masaüstünden mesajlaşma uygulaması birçok kullanıcıyı heyecanlandırmış olsa gerek. Bu mesajlaşma özelliği ile artık her şey çok daha pratik olacak desek yalan olmaz. Bilgisayar başında otururken bir elimizde de telefonun olmasına gerek kalmayacak ve ya gelen mesajları gözden kaçırma olasılığımız azalacak. İşlerini, reklamlarını Instagram üzerinden yapan kullanıcılar daha sistematik ve düzenli bir şekilde çalışabilecek, bu uygulama kullanıcıların motivasyonunu arttırırken hem Instagram’da daha çok zaman geçirmelerini hem de kendileri için daha verimli olmalarını sağlayacak. Her şey işlerimizi ve hayatlarımızı kolaylaştıracak şekilde gelişmeye devam ediyor diyebiliriz. 

 Instagram masaüstü mesajlaşma özelliğinin testlerine ilk olarak şirket içinde başlamıştı. 2020 ocak ayı itibari ile de deneme sürecine az sayıda bir kullanıcı grubu dahil etmişti. 

 Kullanıcılar Instagram’ın web sitesi üzerinden mesajlaşırken grup sohbetlerine katılabilecek ve mesajlaşırken fotoğraf gönderebilecek. 

Bu uygulama ile mesaj kutusunu masaüstüne taşıyarak Facebook’un ”özel mesajlaşma araçlarını daha çok kişiye yayma” hedefine yaraşır bir adım atıyor. Facebook uzun vadede İnstagram, Facebook, Facebook Messenger ve WhatsApp dışında ortak bir mesajlaşma hizmeti sunmayı hedefliyor.

Sosyal Medya Kullanımı ile ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Instagram’dan Masaüstü Mesajlaşma Müjdesi” için bir yorum
  1. e bunu zaten microsoft store’den indirip yapabiliyoruz, ben yanlış mı bılıyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir