Başta ülkemizi ve tüm dünyayı büyük bir şekilde etkileyen Covid 19 salgını sebebiyle günlerdir belli kısıtlamalar çerçevesinde genel olarak evlerimiz de tabiri caizse hapsolmuş durumdayız. Bu karantina günlerinde hepimizin psikolojisi sıyırma derecesine gelmiş durumda. Havaların da artık ısınmasıyla ev de zor günler geçiriyoruz. Neredeyse aklımızda ki tüm faaliyetleri yaptık ve tükendi. Elimiz de bir tek film ve dizi serileri kaldı. Giggart blog ailesi olarak bu yazımızda sizlere için de bulunduğumuz karantina günlerin de izlenecek Netflix Film ve Dizi önerilerinde bulunacağız. Hadi biran önce başlayalım.(Sıralamalar sadece sıralamak için yapılmıştır.Herhangi bir derece göz önünde bulundurulmamıştır.)

BoJack Horseman

BoJack Horseman Kapak

BoJack Horseman, amerikan yapımlı yetişkin animasyonudur.  Raphael Bob-Waksberg tarafından oluşturulan bu animasyon bir web televizyon dizisidir. 1990‘larda Los Angeles‘da geçen dizi , eski sitcom yıldızı BoJack Horseman’ın , Diane Nguyen adlı yazar tarafından, biyografisinin yeniden yazılmasıyla beraber yeniden muhteşem bir üne sahip olan BoJack Horseman’ın hikayesini anlatıyor. Bu animasyon dizi 6 sezon 77 bölümden oluşuyor.

BoJack Horseman Fragman

İzlemek için tıklayın.

Hiçbir Zaman Burada Değildin – You Were Never Really Here

Hiçbir Zaman Burada Değildin ‘ den Bir Kare

Hiçbir Zaman Burada Değildin filmi Jonathan Ames’in You Were Never Really Here isimli romanından sinemaya uyarlanan bir filmdir. Baş rolünde görev alan oyuncu ise Joaquin Phoenix‘dir. Mesleği itibariyle bir çok şiddet olaylarına tanık olan Joe ( Joaquin Phoenix ), mesleğine bir noktadan sonra sonlandırmış ve geri kalan ömrünü seks ticareti amacıyla kaçırılan kızların kurtarılmasına adamıştır. Gün gelir ve ona getiren bir iş onu planlanmış bir komploya çeker. Bu iş ise New York Senatörünün kızını kurtarmaktır. Joe tüm meslektaşlarının ardı kesilmeyen ölümlerine şahit olmaya başlar ve sıra kendisine geldiğini anlar. Düşmanlarıyla amansız bir savaşa başlar.

Hiçbir Zaman Burada Değildin Fragman

İzlemek için tıklayın.

The 100

The 100 Dizi Kapağı

Yıllar önce büyük bir nükleer savaşın gerçekleştiği yeryüzünde birçok insan ölmüş ve yeryüzü neredeyse yaşamın duracağı seviyede radyasyonla kaplanmış. Hayatta kalanlar ise gezegenin yörüngesinde 12 farklı uzay istasyonun da yaşamlarına devam ediyorlar. Hal bu ki kaynak oldukça kıt ve tüm suçların cezası uzaya fırlatılmak. Suçlular arasından seçilen 100 kişi , tüm suçlarının bağışlanması vaadiyle dünyaya gönderilir. Gönderildikleri yer Weather Dağı. Orada erzakların bolca olduğuna ve bozulmadığına inanılır ve bu 100 kişinin Weather Dağı’na uzak bir yere iniş yapmasıyla dizinin hikayesi tamamen başlar. The 100 toplam da 6 sezon 84 bölümden oluşuyor.

İzlemek için tıklayın.

A Cure For Wellness

A Cure For Wellness Film

Karayip Korsanları ve Halka filmlerinin yönetmenliğini yapan Gore Verbinski imzası taşıyan A Cure For Wellness psikolojik bir gerilim filmidir. Filmin hikayesi New York’ta bir finans şirketinin Ceo’sunun İsviçre Alpleri’nde ki ücra bir sağlıklı yaşam merkezine gitmesiyle başlar. Şirket yöneticileri Ceo’nun geri gelmesi için saf kılıklı bir adam gönderirler ve Alpler de ki bu sağlıklı yaşam merkezinin gerilim ve korku dolu sırları ortaya çıkmaya başlar.

İzlemek için tıklayın.

İhtiyarlara Yer Yok – No Country For Old Men

İhtiyarlara Yer Yok Film

Cormac McCarthy romanından uyarlanan İhtiyarlara Yer Yok filmi 2007 yapımıdır. Cannes Film Festivalinde gösterime girmiş olup 4 ayrı kategoride Altın Küre‘ye aday gösterilmiştir. Film Josh Brolin‘in canlandırdığı Llewellyn Moss karakterinin ava çıktığı bir gün , Meksika sınırları yakınlarında ki uyuşturucu kartellerinin kanlı hesaplaşmasına şahit olur. Olay yerinde sadece parayı alıp giden Moss, bir yaralıya gece yarısı su vermek için döner. Moss‘un bu iyi niyeti başına bela olacaktır ve Javier Bardem‘in canlandırdığı Anton Chigurh karakteriyle tanışır ve film tam anlamıyla başlar.

İhtiyarlara Yer Yok Film Fragmanı

İzlemek için tıklayın.

İlk Korku – Primal Fear

Primal Fear

İlk Korku filminin baş rollerinde Richard Gere ve Edward Norton‘ın oynadığı film 1996 yapımı olup bir Hollywood filmidir. Edward Norton için bu filmin farklı bir anlamı vardır. Edward Norton bu film ile sinema kariyerine başlamıştır. Gösterdiği yüksek performans sayesinde Altın Küre Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Filmin hikayesine gelecek olursak , kilise de baş rahip öldürülür ve olayın zanlısı kilise çalışanı Aaron‘dur.( Edward Norton). Aaron’un acılı ve korku dolu halini gören avukat Martin Vail (Richard Gere) davayı üstlenir hem de tüm delillerin aleyhine olmasına rağmen. Avukat Aaron’un masum olduğuna inanır. Fakat hapishane görüşmelerinde bir şey ortaya çıkar. Aaron’ da ”dissosiyatif kişilik bozukluğu” olduğu ortaya çıkar ve olay çok farklı yerlere gider.

İlk Korku Fragman

İzlemek için tıklayın.

Ölümcül Sır – Apt Pupil

Ant Pupil’den Bir Kare

Ölümcül Sır filmi Stephe King‘in Apt Pupil isimli romanından uyarlanmıştır. Film 1998 yapımı olup , psikolojik gerilim filmidir. Filmin yönetmeni Bryan Singer‘dır. Yahudi asıllı yönetmen Bryan Singer, Olağan Şüpheliler, X-Men Serisi ve Süpermen Dönüyor gibi bir çok filmde imzası vardır. Ayrıca gay olduğunu açıklamıştır. Stephen King‘in romanından uyarlanan filme gelecek olursak Todd Bowden adlı karakerin suçlu bir kişiyi anlamasıyla başlar. Kurt Dussander adlı kişinin savaş suçlusu (Nazi) olduğunu anlayan Todd, toplama kamplarında ki bilgileri açıklaması için ona şantaj yapar.

Ant Pupil Fragman

İzlemek için tıklayın.

Dilerseniz daha önce detaylı incelemelerini yaptığımız Aşk 101 dizisi ve ya The Platform filmine tıklayarak göz atabilirsiniz.

Karantina Günlerin de İzlenecek Netflix Film ve Dizi Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir