Küçük Odalar İçin Tasarım ve Mobilya Fikirleri

Nis 15, 2020 TASARIM
Küçük bir odanın tasarımı

Çağımızda şehirler büyürken evler küçülüyor fakat fiyatları küçülmüyor; büyük odalı geniş evlere her zaman hepimiz sahip olamayabiliyoruz. Bazılarımızın evinde büyük odaları olsa da o odalar genellikle ortak kullanım alanı ilan ediliyor ya da evimizde bize düşen pay pastanın büyük dilimi olmayabiliyor. Fakat pastanın büyük dilimi her zaman en lezzetli dilimi değildir. O zaman küçük odalarımızı daha keyifli hale getirmek için tasarım ve mobilya fikirlerini beraber inceleyelim.

Küçük Dilimin Tadını Nasıl Çıkarabiliriz?

Bohem tarzda dekore edilmiş küçük bir yaşam alanı

Herkesin kendi zevkine kalmakla beraber, küçük alanları ya da odaları keyifli bir şekilde dekore etmek mümkün. Bohem, çağdaş, endüstriyel , rustik, geleneksel ya da minimalist farketmez; küçük odalarınızı her tarzda dekore edebilirsiniz.

Bol Bol Dolap, Çekmece, Raf Kullanmaktan Çekinmeyin

Minimalist Tarzda Dekore Edilmiş Tek Kişilik Bir Yatak Odası

Bolca çekmece, bolca raf, yetecek kadar dolap, olabildiğince az kör nokta, açık tonlar, ince mobilyalar ve minik ama ferah bir oda. Hiç de fena sayılmaz, değil mi?

Modern Tarzda Dekore Edilmiş Tek Kişilik Bir Yatak Odası

Açık tonlar bana göre değil ve daha fazla saklama alanına ihtiyacım var ama çalışma alanımdan da vazgeçemem diyorsanız bu dekorasyon tam da aradığınız türden olabilir. Bolca raf ve çekmece, istediğinizde kaldırıp alan yaratabileceğiniz bir yatak, tüm bu ufak alana rağmen tarzınızdan ve zevklerinizden de ödün vermeyeceğiniz bir oda tasarımı.

Çağdaş Tarzda Dekore Edilmiş Tek Kişilik Bir Yatak Odası

Alanım küçük olsun, benim olsun; hem uyuyayım, hem oturup vakit geçireyim, hem çalışayım, hem de hemencecik giyinip çıkabileyim diyorsanız bu çağdaş ve minimal dekorasyon tarzı aradığınız dizayn olabilir.

Küçük Odamı/Alanımı Nasıl Dekore Ederim?

Baştan bir plana göre çizilmiş, tasarlanmış, mobilyası ayarlanmış kişisel oda tasarımı fotoğraflarına baktık, beğendik ya da beğenmedik; peki ya biz nasıl kendi küçük odamızı kendi imkanlarımızla akıllıca dekore edeceğiz?

Şahsen benim de küçük bir odam var ve bugünlerde odamı sıfırdan dekore etmeye çalışıyorum. Araştırıyorum, kurcalıyorum, tasarım ve dekor sayfalarını geziyorum ve her yerden bir fikir ediniyorum. Sizler de eğer odanızı baştan dekore etmek isterseniz ve kullanışlı ama hesaplı bir kaç mobilya ve dekora göz atmak isterseniz buyurun beraber iyisiyle kötüsüyle inceleyelim.

Araştırmalarıma göre trendyol.com böyle ürünler için fiyat performans yönünden en uygun site diyebiliriz. Aşağıda linkleriyle beraber ürünleri görebilirsiniz.

Çekmeceli Karyola

Bu çekmeceli ve raflı karyolanın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Çok Gözlü Duvar Rafı

Yatağınızın üstüne kolaylıkla monte edebileceğiniz ve size çok da yer kaplamadan fazladan saklama alanı sağlayacak bu tür bir duvar rafı çok işinize yarayabilir. Linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Açılıp Kapanan Raflı Çalışma Masası

Soldaki görüntüye bakılınca pek de bir şeye benzemeyen ama açılınca kullanışlı ve minimal bir çalışma alanı sağlayan bu tasarım küçük odalarınız için oldukça uygun bir seçenek olabilir. Buradan ulaşabilirsiniz.

Kitaplıklı Katlanabilir Çalışma Masası

Odam o kadar da küçük değil, bir çalışma masasına yer ayırabilirim ve kitaplarım için daha fazla rafa ihtiyacım var derseniz, bu çalışma masası büyük oranda işinizi görebilir gibi duruyor. Buradan ulaşabilirsiniz.

Gardıroplu, Kitaplıklı, Çekmeceli Çalışma Masası

Her şey bir arada olsun, tek bir duvarda yer kaplasın, odanın geri kalanı benim olsun diyorsanız bu tasarım tam da o dediğiniz türden. Oldukça kullanışlı görünmesinin ve saklama alanı kapasitesinin yanı sıra gayet de şık bir görüntüsü var. Detaylı incelemesini buradan yapabilirsiniz.

Katlanabilir Gizli Makyaj Masası

Yine az önce bahsetmiş olduğumuz çalışma masası gibi bu ürün de ilk görüntüsüne bakılınca ne olduğu anlaşılmayan, fakat açıldığında her şey dahil konseptiyle aynalı, gözlü ve masalı bir makyaj alanı sağlayan minik ve kullanışlı bir ürün. Buradan ulaşıp inceleyebilirsiniz.

BONUS

Özel Tasarım Tek Kişilik Bir Yatak Odası

Hem hesaplı hem de kullanışlı ürün fikirleri vermeye çalıştım. Genel olarak beyaz ve açık tonlar seçmeye çalıştım ki küçük odamız daha da küçük görünsün istemeyiz. Önümüzdeki günlerde ben de odamı dekore edeceğim ve süreci baştan sona burada sizlerle paylaşacağım. Verdiğimiz linklere tıkladığınızda aşağıda yer alan benzer ürünler kısmına da göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu arada ” Teknolojiyi Nasıl Daha Pratik Kullanabiliriz ? ” yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hepimiz pastamızın küçük diliminden en akıllıca şekilde faydalanabiliriz umarım.

ile Melimilanda

April is the cruelest month.

“Küçük Odalar İçin Tasarım ve Mobilya Fikirleri” hakkında 2 yorum
  1. Bugüne kadar bu konuda okuduğum en işe yarar yazı linkeleriyle görselleriyle gerçekten çok verimli olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir