Ücretsiz kayıt yaparak ileride size Bitcoin kazandıracak sistem

Ağu 13, 2018 TEKNOLOJİ

 

Lightning Network , bitcoin hakkında hiçbir şey bilmesenizde size para kazandıracak ve şuan ücretsiz olarak kaydola bileceğiniz, ileride çok büyük paralara satabileceğiniz bir sistem.Şimdiden yerinizi alın ve kazanın.Ayrıca bu makalede Lightning Network nedir? Nasıl kurulur? Nasıl kazandırır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.Makalenin altına yorum ile fikirlerinizi ve sorularınızı yazmayı unutmayın.

Lightning Network’ü adım adım basit şekilde anlatacağım.

Lightning Network’ün faydaları neler?


1)İşlem sonrası ücretler azalacak (Hemen aşağıdaki paragrafta anlattığım )
2)İşlem hızı artıcak (Saniyede daha fazla işlem yapılacak)

Bitcoin üzerinde yapılan her işlem bir Blockchain üzerinde bir zincire kaydediliyor.Bu kayıt sistemi doğal olarak bize daha fazla masraf çıkarmakta.İşte tam burada ln ağı devreye giriyor.Ağ diyor ki; Bitcoin üzerinde yapılan her işlemin illa Blockchain üzerine kaydedilmesine gerek yok.Nasıl yani diyenler için açıklıyım.Sizin bir bitcoin cüzdanınız var ve Lightning network ağında bulunan bir kişisiniz.Lightning network çalışma mantığı sizin cüzdanınızdan yaptığınız işlemi Blockchain üzerine değil, Lightning network ağında bir yere yazalım ve gün sonu geldiğinde biz Blockchain sistemine işleyelim veya gün içerisinde cüzdan kapatılır ise o anda işleyelim der.Bu bize bitcoin ile işlem yaparken, işlem masrafından kurtaracak bir sistemdir.Lightning network, bitcoinin günlük hayatta kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilirmiş bir sistemdir.Yapılan her işlem Blockchain üzerine kaydedilmediği için aşağıdaki paragrafta belirttiğim gibi, bir işlem yaptığınızda ışık hızında gerçekleşecek.

lightning network nedir

Lightning network, bitcoinin işlem kapasitesini arttırır.Bitcoin bildiğiniz üzere eskiden işlem hızı oldukça fazlaydı.Fakat bitcoin patladıktan sonra, milyonlarca kişi bitcoin üzerine yoğunlaşınca doğal olarak bitcoinin işlem hızı oldukça yavaş kaldı.Bitcoin saniyede ortalama 10-100 işlem gerçekleştirken, Lightning Network saniyede 1 milyar işlem kapasitesine sahip olacak.Bu ne demek oluyor.Bitcoin ile ileri de eğer günlük hayatımızda ekmek alırken,kahvecide kahve içerken kullanacağımız bir para birimi olursa bize çok zorluk çektirecektir.Çünkü bitcoinin saniyede işlem kapasitesi çok düşük olduğu için bakkala gidip bir ekmek aldığınızda ödemeyi bitcoin ile yapacak olursanız, bu işlem bitcoinin o an ki işlem durumuna bağlı olarak belki saatler sürecek.Burada Lightning Network devreye giriyor ve yapılan işlemler Blockchain zincirine kayıt edilmediği için ışık hızında gerçekleşiyor.

LIGHTNING NETWORK AĞINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Lightning Network nasıl çalışıyor?

Lightning Network bir nevi akıllı bir sözleşmedir.Siz Lightning Network ağına kaydolduğunuzda bu sözleşmeyi imzalamış bulunuyorsunuz ve işlem yapıldığında Blockchain zincirine işlemi kaydetmeden ışık hızında işleminizi tamamlıyorsunuz.Yani;

Siz marketten bir ekmek aldınız.Siz bu ödemeyi bitcoin ile yapacaksınız ve ödeme için 1 bitcoin vereceksiniz.Siz market sahibinin bitcoin cüzdanına 1 bitcoin yollamak istediğinizde Lightning Network ağı içerisinde açık olan 3 robota bildirir ve robotlar açık olduğunda onay verir.Onay verdiği gibi işlem gerçekleşir ve para market sahibinin bitcoin cüzdanına geçer.Tabi ki bu işlem çok uzun gibi gözüksede saniyeler sürecek bir işlem olacaktır.

Lightning Network bize nasıl kazandırır?

Sisteme şuan ücretsiz olarak kaydolabilir ve bu onay robotlarından birisi siz olabilirsiniz.Yani sistem ağında bir alım-satım işlemi gerçekleştiğinde size veya bir başkasına onay için gelecek ve sizin robotunuz bunu onayladığında size bir miktar komisyon bırakıp geçicek. Bu komisyon az fakat bu sistemi milyonlarca kişinin kullandığını varsaydığınızda çok para kazandıracak bir sisteme dönüştüğü ortada.

Bu makale hoşunuza gittiyse yorum atarak fikirlerinizi belirtmeyi ve eksik, yanlış anlattığım bir yer var ise yorumda onuda belirtmenizi isterim.Bu sisteme ücretsiz olarak şimdi kaydolun ve ileri de bundan çok para kazanın.

Ağa nasıl kaydolurum diyenler için ufak bir araştırma yaptım ve aşağıda verdiğim Youtube kanalı bunu en güzel anlatan olmuş, sizin için faydalı olacaktır.Kaydolmak isteyen arkadaşlar bu videodan destek alabilir

KRİPTO SÖZLÜK – LIGHTNING NETWORK NASIL KAYIT OLURNUR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir