Makale Konusu Bulmak İçin En iyi 3 Uygulama

Blog yazarlarının en çok zorlandığı konu makale yazmaktır. Yeni bloggerlar bu konuda başlarda zorlanmaz. Fakat bir noktadan sonra içerik üretmesi çok zorlaşıyor. Aynı zamanda özgün makaleler olması işleri iyice zorlaştırıyor. Bu makale de sizlere nasıl ilgi çekici makale konusu bulunur onu anlatacağım. Fikirlerinizi ve sorularını yorumlarda belirtiniz.

Pinterest

Pinterest, bir blog yazarının kesin kullanması gereken bir uygulamadır. Çünkü hem içeriklerinizi paylaşarak ziyaretçi çekebilir, aynı zamanda makale konusu bulmak için kullanabilirsiniz. Pintereste girdiğimizde bir çok sitenin makalesini paylaştığını göreceksiniz. Özellikle ingilizceniz biraz iyiyse, yabancı blog yazarlarını ordan takip edebilirsiniz.

makale konusunu bulma pinterest
Pinterest Arayüzü

Örneğin fotoğrafçılık hakkında makale yazan bir blog sitesisiniz. Pintereste girip arama kısmına fotoğrafçılık yazdığınızda, bir çok yabancı ve yerli blog sitelerinin makalesini görebilirsiniz. Buraya bakarak kendinize konu bulabilirsiniz. Pinterest’de her konu hakkında Pin bulunur. Pin dediğimiz ise Pinterest’de paylaşımdır. Burada dikkat etmemiz gereken şey yazmak istediğimiz Pin’i birebir kopyalamamak.

Unutmayalım biz sadece konu arıyoruz, makaleyi kopyalamak; çalmaktır

Aşağıdaki Pinterest logosuna tıklayarak bizi takip edebilirsiniz.

Google Trends

Özellikle, dizi&film ve haber blogları için oldukça önemli bir kaynaktır. Çünkü Google Trends’i kullanarak sadece konu bulmuyorsunuz aynı zamanda gündemi takip edebiliyorsunuz. Google Trends bizlere en çok arama yapılan başlıkları gösteriyor. Aynı zamanda bizde kendi blogumuzun anahtar kelimesini yazarak, o konuda en çok neyin aratıldığını bulabiliriz. Bulduğumuz konuya göre de makalemizi oluştururuz.

google trend
Google Trends Arayüzü

Google Trendleri kullanlanarak çok iyi makaleler oluşturabilirsiniz. Ancak daha önemli olan bir konu Google Trendlerin sağladığı trafik akışıdır. Çünkü en fazla tıklanan konulara göre makale yazıp, ziyaretçilerinizi arttırabilirsiniz.

Bundle

Bundle bir haber uygulamasıdır. Bundle’ın çalışma mantığı, varolan gazete dergi, internet sitelerin içeriklerini kendi platformunda yayınlamasıdır. Açıkcası bende Bundle kullanarak makale oluşturuyorum. Bundle kullanırken sevdiğiniz, kendi konunuzla ilgili dergi, siteleri takip edip gündemi ve ne yazdıklarını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda burada zaman geçirip kendinize konular bulabilirsiniz.

Bundle benim favorim çünkü hem günlük hayatımızda kullacanağım bir uygulama aynı zamanda kendi alanımızı takip edebileceğimiz bir platformdur.

Makale Konusu Bulmak İçin En iyi 3 Uygulama

Makale Konusu Bulmak İçin En iyi 3 Uygulama” üzerine bir düşünce

  • 30/04/2020, 23:35
    Kalıcı bağlantı

    Bundle bu konuda çok faydalı. Hem kendi alanımı çok iyi takip edebiliyorum. Hemde içerik üretme konusunda bana çok yardımcı oluyor. Diğer tavsiyelerinizi de değerlendiricem.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir