Özgünlük testinin amacı, bildiğimiz gibi Google sizin sitenizi üst sıralara atmak için veya Google Adsense reklamı alabilmeniz için sizin makalelerinizi bir robot ile otomatik olarak özgünlük testine sokar ve bu testen başarılı olan makaleler üst sıralara doğru ilerler.

Eğer bir siteniz var ise bunun içerisinde ki yazıların özgün olması gerekir.Çünkü bu sizin sitenizin kalitesini belirleyen faktördür.Bir siteye tıkladığınızda sizin, o sitede durmanızı sağlayan şey makalelerdir.Bu yüzdün yazdığımız makalelere dikkat edeceğiz.

Özgünlük testi nasıl yapılır

Bu makaleyi uzatmadan özgünlük testi nasıl yapılır onu göstereceğim.Öncelikle test yaptıracağımız site SmallSeoTools arkadaşlar.Bu siteye girince zaten işleyişi basit olduğu için rahatça test yapabilirsiniz fakat yapamanlar için bir kaç resimle anlatacağım

Sayfayı açtığınızda aşağıdaki kısmı göreceksiniz.

 
Makalenizi kopyalayın ve 1 numaralı bölüme yapıştırın.Daha sonra aşağıdaki 2 numaralı bölümdeki Check Plagiarism ve Check Grammar seçeneklerinden Check Plagiarism seçeneniğini işaretleyin(Yeşil olan)
 
Check plagiarism seçeneğini seçtikten sonra o bölüm değişicek ve checking bölümü gelecektir.İşlem bitti artık kontrol etmesini bekleyeceksiniz.
 
Aşağıdaki resimden bu yazıyı kontrol ettim ve sonuçların nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz.Unique kısmı özgün olduğunu belirtir.
 
 
 
Bu makalenin özgünlük testini örnek olarak koymak istedim.Makalenin metnini kopyalayıp SmallSeoTolls ‘a yapıştırdım ve kontrol et seçeneğini seçtim.
 
Sonuç gördüğünüz gibi %100 Unique, yani %100 bana ait özgün bir makale oluştuğu yönünde.Artık gönül rahatlığıyla bu makaleyi yayınlaya bilirim.

 

Ayrıca bu serinin önceki makalelerini okumak isterseniz aşağıdaki kısımlara tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır?
Etiketlendi:         

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır?” üzerine bir düşünce

  • 11/04/2020, 23:00
    Kalıcı bağlantı

    bu dönemde makale yazarken kullandığım baska siteler vardı, bunu da denemek lazım. sonucları ne kadar dogru acaba?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir