Merkezi Çin olan akıllı telefon üreticisi OnePlus , üreteceği akıllı telefonlarında bir yeniliğe öncülük edecek. OnePlus 8 serisi ile kablosuz şarj sunan ilk şirket olacak. Şirket , sunduğu kablosuz şarj ile %97‘lik bir şarj verimliliğinin sağlandığını ve ısıya dönüştürülen enerji miktarının en az seviyeye indirildiğini açıkladı.

OnePlus 8 serisinin dikkat çeken amiral gemisi modeli OnePlus 8 Pro’nun görüntüleri , lansman öncesi sızdırılmıştı. Görüntüler OnePlus Pro’nun üç farklı renkte olacağını göstermişti. One Plus 8 serisi, merakla beklene OnePlus Pro ile 14 Nisan’da düzenlenecek olan bir lansmanda tanıtılacak.

OnePlus forumunda paylaşılan bir gönderiye göre, şirket tarihinde bir ilke imza atacak. OnePlus forumun da paylaştığı gönderi ile açıklamalar yapan şirketin Global Ürün Ekibi Üyesi Evan Z. , OnePlus 8 serinin kablosuz şarj ile sunacağını duyurdu.

kablosuz şarj oneplus 8
Kablosuz şarj özelliği ile Oneplus 8 ve Oneplus 8 pro

OnePlus 8 Serisi Kablosuz Şarj Yeniliği İle Geliyor

OnePlus’ın son serisi olan OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro’nun 30W Warp Charge kablosuz şarj olarak sunulacağı söylentileri vardı. OnePlus , 30W Warp Charge ile 30W’lık en yüksek kablosuz şarj çıkışı üreteceğini vaat ediyor ve yeni üretecekleri telefonların sadece 30 dakikada %1’den %50 seviyelerine şarj olacağının sözünü veriyor.

OnePlus forumunda paylaşılan gönderiye göre “Kablosuz şarj ilk üretildiğinde, bu teknolojinin OnePlus kullanıcı deneyimini artıracağı açıktı ancak sayısız testten sonra Warp Charge ile aynı standartları karşılamadığını tespit ettik. OnePlus kablosuz şarj cihazını piyasaya sürmeden önce kablosuz şarj teknolojimizin geliştirilmesine devam etmeye karar verdik” açıklaması yapıldı.

Ayrıca kablosuz şarj cihazı için bir de çip geliştirildiğini söyledi. Bu çip sayesinde kablosuz şarj cihazı ile telefon arasında gerçek zamanlı bir iletişim kurularak daha uzun süre yüksek güç şarjını devam ettirebildiklerini açıkladı. Firma bunlara ek olarak : “Çip, genel verimliliği en üst düzeye çıkarmak için şarj cihazının akımını ve voltajını kontrol etmeye yardımcı oluyor.” açıklamasında bulundu.

Şirket ayrıca OnePlus 8 serisi içindeki kablosuz şarj teknolojisinin 5W‘de bile tüm Qi özellikli kablosuz şarj cihazlarıyla uyumlu olduğunu, yani evinizdeki mevcut şarj cihazlarını kullanabileceğinizi söylüyor. Buna ek olarak şirketin forumunda paylaşılan gönderide kablosuz şarj cihazının dik bir tasarımı var. Son olarak 30W Warp Charge kablosuz şarj cihazı kendi sektöründe yerini alacak gibi duruyor.

OnePlus, Kablosuz Şarj Özelliği İle Bir Yeniliğe Öncülük Ediyor
Etiketlendi:             

OnePlus, Kablosuz Şarj Özelliği İle Bir Yeniliğe Öncülük Ediyor” üzerine 5 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir