Sosyal medya ile sitenize trafik çekme konusunda öncelikle bu konuda ben kendi yaptığım yöntemi belirttim.Eğer sizde bu konuda başka yöntemler kullanıyor iseniz bana ve diğer blog sahibi arkadaşlara yardımcı olmak için makalenizin linki veya nasıl yaptığınızı direk yorum atarak bize ulaştırabilirsiniz.Her türlü eleştiri ve yoruma açığız.

 

Benim ve bir çok arkadaşın sayfasına trafik çekmekte zorlandığını gördüm.Daha yeni bu işe başladığımız için sayfamızın arama motorlarında az gözükmesi sebebiyle sayfamıza trafik yani ziyaretçi çekemiyoruz.Bu makale de “Sosyal medya ile nasıl sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz?” sorusunu kendimi örnekleyerek açıklayacağım.Ben patikablog.com’un açtım ve bir süre makale girdim.Bu süre zarfı içerisinde sosyal medyayı kullanmadım.Doğal olarak ziyaret eden sayısı bir elin parmaklarını geçmedi.Daha sonra sosyal medya hesabı açtım ve orada makalelerimi paylaşmaya başladım.Sosyal medya hesaplarımı takip eden olmadığı için bir kaç kişi anca geldi.Burada bir şey farkkettim ve twitter’ı bu konuda daha aktif kullanmaya başladım.

Twitter kullanarak trafik çekme

Twitterda bildiğiniz gibi gündem diye bir bölüm var.Bazılarınız bu bölümü trendtopic olarakta bilebilir.Ben bu bölümü kullanarak siteme bir sürü ziyaretçi çekmeyi başardım.Adım adım anlatayım.Öncelikle kendi twitter hesabınızda makalenizi paylaşın ve o bi kenarda dursun.

Bundan sonraki işlemleri kendi hesabınızla veya başka bir hesapla yapabilirsiniz.Makalenizin veya ne paylaşacak iseniz linkini tweet kısmına yazın.Makalenizin altına bütün gündem konularını veya bir kaçını yazarak tweet attığınızda ve bunu bir kaç tweetle tekrarladığınızda binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.Ben bunu denedim ve bundan faydalandım, aşağıda fotoğralarınıda koyacagım sizde bu yolla sitenize ziyaretçi çekebilirsniz.

NOT= Aynı tweeti bir kaç kere atabileceğiniz için, içerisinden herhangi bir harfi, işareti silerek atın ki spam olarak tweet atabilesiniz.

Aşağıda gördüğünüz görsellerde paylaşım yaptığım twitter hesabının takipçi sayısının az olduğunu görüyorsunuz

Fakat sizlere anlattığım yöntemi uyguladıktan sonra görüntülenme sayım oldukça arttı.Tabi ki bu daha hiç bir şey ama bence başlangıç için büyük bir adım.Bir yerden başladım ve yolumda adım adım ilerliyorum.Sizlerde makaleye giriş cümlemde dediğim gibi başka bildiğiniz yöntem var ise, bunu bana ve diğer blogger arkadaşlara bildirin ki hep beraber büyüyelim.Bloglarınızda buna benzer makale var ise yorum olarak link paylaşabilirsiniz.

Yukarıdaki görsel zaten açıkça ortaya koyuyor.53 takipçisi olan bir twitter hesabının 1277 görüntülenme sayısına ulaşması bence iyi birşey.

Sizlerde makaleye giriş cümlemde dediğim gibi başka bildiğiniz yöntem var ise, bunu bana ve diğer blogger arkadaşlara bildirin ki hep beraber büyüyelim.Bloglarınızda buna benzer makale var ise yorum olarak link paylaşabilirsiniz

O SIRADA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN TWİTTER HESABIMI TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN.

PATİKABLOG TWİTTER HESABI

 

AYRICA BLOG SİTENİZE TRAFİK ÇEKMEK İLE ALAKALI DİĞER MAKALEMİ OKUMADAN ÇIKMAYIN FAYDALI OLACAKTIR.

 Blog Hit Arttırma Yolları | Siteye Trafik Nasıl Çekilir?

 

Sosyal medya ile nasıl sitenize ziyaretçi(trafik) çekebilirsiniz?

Sosyal medya ile nasıl sitenize ziyaretçi(trafik) çekebilirsiniz?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir