İşe yarar teknolojik bilgiler ile hayatımız bir çok şeyi kolaylaştırabiliriz. Peki bu teknolojileri kullanırken ne kadar alternatif yaratıyoruz? Başka bir deyişle ne kadar yaratıcıyız? Var olan teknolojilere hiç bu açıdan bakmamıştım diyeceğiniz, belki de kendi yaratıcılığınızı da ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bir ürün analizi yaptık ve hayatımızı daha da kolaylaştıracak, hatta sizi ekstra masraflardan kurtaracak fikirler edindik. Bir ütü ile neler yapabilirsiniz bir bakalım. İşe yarar teknolojik bilgiler ile verimliliği biraz arttıralım, ne de olsa devir tasarruf devri. 

Ütünün Kullanım Alanları 

  1. Ahşap üzerindeki ezikleri gidermek için kullanıma uygun ve yaratıcı bir fikir. İhtiyacınız olan malzemeler sadece bir parça kumaş ve birazcık su. Ezilen yere birazcık su püskürtün, nemli bir bezle örttükten sonra ütüleyin, bunu tekrar tekrar su ekleyerek ısı vermeye devam edin. Göçük düzelene kadar uygulayın. İşte bu kadar basit. 
  2. Evraklarınızı Lamine edebilirsiniz.  Laminasyon, ısı ve basınç yardımıyla birbirinden farklı yüzeylerin çeşitli baskılama ve yapıştırma yöntemleri ile bir araya getirilmesi ve tek bir katman halinde kullanılması işlemidir. Ancak bunu yapabilmek için ekstra bir makine alıp masrafa girmenize gerek yok. İki adet laminat plastik arasına bir parça kağıt koyduktan sonra üzerine bir parça da bez koyarak ütülüyoruz. Evraklarınız lamine edilmiştir. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta sıcaklığın çok yüksek olmaması ve ütü de suyun olmaması gerekmektedir. 
  3. Çiçeği kitapların arasında kurutacağım diye zaman kaybetmeyin. Çiçeği iki parça kağıt arasına koyup ağır bir materyalle düzleyin. Ütü düşük ayarda iken kağıdın üst tarafına ütüyle 15 saniye boyunca bastırın. Ardından kağıdı 15 saniye soğumaya bırakın. Çiçek kuruyana kadar işlemi uygulamaya devam edin. 5 dakikada 3 gün kazandınız. 
  4. Giysinize sakız yapıştığında üzülmeyin. Ütü yardımıyla çok kısa sürede sakızdan kurtulacaksınız. Sakızın yapıştığı yere bir karton koyun ve kartonun üzerine de bir bez koyarak ütü ile hafifçe bastırın. Fakat ütünüzün sıcaklığı çok yüksek olmasın; aksi takdirde sakız erir ve işiniz zorlaşabilir. Düşük sıcaklıkta da sakız yumuşayarak kartona yapışacaktır. Böylece sakızın geri kalanını çıkarmanız çok daha kolay olacak. 
  5. Halıda oluşan eşya izlerinden şikayet ediyorsak kısa bir sürede onlardan kurtulmak mümkün. Nemli bir havluyu oluşan izin üzerine koyarak buharlı bir ütü ile ısıtıyoruz. Arada havluyu kaldırıp izin oluşturduğu yeri kabartın ve düzelene kadar bu işlemi uygulayın.  
  6. Ahşap yüzeylerde oluşan izler çoğu zaman can sıkıcı ve dönülmez bir hata olarak gözükür. Sıcak bir tavanın oluşturduğu iz gibi. Ütü ve bir havlu bu can sıkıcı sorunu dakikalar içerisinde çözecektir. Önce havluyu izin üzerine koyuyoruz ve ütümüzün buhar ayarı açık halde ütülüyoruz. Canınızı sıkmaya hiç gerek yok. 
  7. Evde tüpünüz bittiğinde, ocağınız bozulduğunda yada gaz borularında sorun olduğunda yemek pişiremeyeceğinizi düşünmeyin. Çünkü ocakta yapabileceğiniz her yemeği ütü üzerinde yapabilirsiniz. Bu fikir illaki bir çoğumuzun aklına gelmiştir. Fakat biz bir tavsiye de bulunalım yine de; yemeğiniz bir folyo içerisinde hazırlarsanız ne tencereleriniz ne de ütünüzün yüzeyi zarar görmeyecektir. 

Kaynak: https://listelist.com/utu-kullanim-alanlari/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Bunu gördünüz mü? : https://www.giggart.com/oneplus-kablosuz-sarj-ozelligi-ile-bir-yenilige-onculuk-ediyor/

Teknolojiyi Nasıl Daha Pratik Kullanabiliriz

Teknolojiyi Nasıl Daha Pratik Kullanabiliriz” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir