Seyahat Ederken Kullanabileceğiniz En İyi 10 Uygulama

Nis 19, 2020 İnternet, TEKNOLOJİ
seyahat uygulamaları

Günümüzde teknolojinin kullanılmadığı neredeyse hiçbir alan bulunmuyor. Teknolojinin insanlığa sunduğu çok sayıda kolaylık ile artık birçok iş sürecinin hızlı ve basit ilerlemesi sağlanıyor. Son yıllarda teknolojinin büyük oranla kullanıldığı ve gelişmekte olan süreci yaşandığı turizm sektörügörüyoruz. Turizm de teknolojinin gelişmesiyle seyahat daha keyifli hale geldi ve bunun sonucunda alternatif turizm ortaya çıktı. İnternet üzerinden hızlı rezervasyonlar, ulaşım için fiyat ve konfor seçimi, reklam ve tanıtımlar ile daha bilgili olmamız sağlandı. Sanal gerçeklik ise gidemediğiniz yerlerin Virtual’ı bir ortamı görmemiz sağladı, Teknolojik oteller, akılı otel odaları, robotik hizmetler gibi birçok konuda turizm sektörü teknolojik ortam da git gide gelişmekte olan bir sektör haline geldi. Kısacası turizm ve teknoloji ayrılmaz ikili olduğunu görmekteyiz.

Gezgin Ne Durumdayız ?

Seyahat planlaması
Şehrin ana caddelerinden birinde , gideceği yeri arayan bir gezgin.

Ne zaman dönebiliriz eski günlere? Eminim bu soruyu düşünmediğiniz bir gün yoktur içinde bulunduğumuz karantina günlerimizde. Hepimiz sıkılmış durumdayız. Dört duvarın için de ise yapabileceklerimiz gün geçtikçe tükenmek üzere. Her şey bittiğin de ne yapmayı planlıyorsunuz peki ? Birçoğumuz ilk fırsatta sevdikleriyle beraber seyahat etmeyi düşünüyor sanırım. Vaktiniz bol iken şimdiden araştırmanızı tavsiye ederim. Fazla uzatmadan bugün sizlere yani Gezginler için seyahat planlamasına ve seyahat sürecinde size yardım dokunacak birkaç uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

Rail Planner Mobil Uygulaması

Tren yolculuğu planı
Trene binme isteğimizi üst sınırlara taşıyan bir fotoğraf. ( Rail Planner )

Railplaner uygulaması tren yolculuğu sevenler için idealdir. Uygulama üzerinden ister şehirler arası ister yurt dışı tren yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. Rezervasyon yapabilirsiniz, kolayca tren saatleri ve rotaları öğrenebilirsiniz. Özelikle Interrail ve ya Avrupa‘ya seyahat edecek gezginler için önemli bir uygulamadır. Aynı zamanda uygulama çevrim dışı de kullanılabilmektedir. İndirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

Piri Guide Mobil Uygulaması

Piri Guide
Piri Guide Sesli Rehber

Piri Guide (Sesli Rehber) uygulaması sayesinde Türkiye başta olmak üzere, dünya çapında birçok şehir gezebilirsiniz. Şehirlerin bilinmeyen hikayeleri en iyi rehberlerin ses eşliğinde gezebilirsiniz. Böylece ekstra ücret ödemeden ve bir tura katılmadan kendi başınıza birçok tarihi eser hakkında bilgi alabilirsiniz. Piri Guide’ı indirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

SAS Survival Guide Mobil Uygulaması

SAS Survival Guide
SAS Survival Guide

Kamp ve doğa sevenler için vahşi doğa da yardımcınız olacak bu rehber yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. SAS Survival Guide içeriği ise yenilebilir, tıbbı ve zehirli bitkilerin galerisi, güneş pusulası, konuya göre arama motoru, kutupsal, çöl, denizde, tropikal gibi aşırı ikim de hayatta kalma gibi bölümler, ilk yardım bölümü ve 400 sayfadan fazla hayatta kalma metinlerinden oluşmaktadır. Uygulama eski SAS askeri john Wiseman tarafından yazılmıştır ve sadece android destekli bir mobil uygulamadır. İndirmek için bir önceki android yazısına tıklayınız.

HotelTonight Mobil Uygulaması

HotelTonight Mobil Uygulaması
HotelTonight Mobil Uygulaması

Hoteltonight uygulaması son dakika rezervasyon yapmanıza yardımcı olur. Otellerin boşta kalan iptal edilmiş rezervasyonlar gösterir ve uygun fiyat aralıklarında konaklama ihtiyacınızı karşılar. İndirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

AirBnb Mobil Uygulaması

AIRBNB Mobil Uygulaması
airbnb Mobil Uygulaması Logo

Son zamanlarda popüler olmayı başaran ve Booking, Trivago, Agoda gibi dev uygulamalar için geleceğin rakibi olan Airbnb uygulaması, dünya çapında size 34.000 den fazla şehirde kısa veya uzun süreli kiralık evler sunmaktadır. Böylece sizi otellerden, motellerden ve pansiyonlardan uzak durmanızı sağlar. İndirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

Uber Mobil Uygulama

UBER Mobil Uygulama
UBER Mobil Uygulama

Uber hem Türkiye de hem yurt dışında kullanabileceğiniz ulaşım uygulamasıdır. Sizi taksilerden ve fazla ücret ödemekten kurtarır. Uygulamanın en iyi tarafı ise araç çağırmadan önce yapacağınız yolculuğunuz fiyatı ne kadar olduğu önceden görüntüleyebilmeniz. İndirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

Ucuz Uçak Bileti İçin Tavsiye Ettiklerim

Uçak yolculuğu
Uçak yolculuğu

En uygun uçak biletini bulmanız için, Yurt dışı uçuşların bilet taramaları için Skyscanner ve ya Momondo‘dan göz atmanıza tavsiye ederim. Diğer tavsiyelerim: UcuzGezi.info ve Travel Free.info

Aroundme Mobil Uygulama

Aroundme Mobil Uygulama
Aroundme Mobil Uygulama

Aroundme acil durum da ihtiyacınız olacak eczane, hastane, banka, petrol istasyonları, market, restoranlar, barlar, sinema salonları, taksi istasyonları gibi yerlere en yakın konumunuz belirler ve yönlendirir. İndirmek için lütfen iOS ya da Android yazısına tıklayın.

Flush – Tuvalet Bulmak İçin Mobil Uygulama

Flush – Tuvalet Bulucu
Flush – Tuvalet Bulucu

Kesinlikle ihtiyacınız olacaktır, Flush uygulaması indir, GPS‘ini etkinleştir ve 200.000 den fazla tuvalet den size en yakınını bulacaktır 🙂

Untappd Mobil Uygulama

Untappd Mobil Uygulama
Untappd Mobil Uygulama

Ülkeden ülkeye, markasından, tadından, mekandan, her yere göre biranın da tadı değişmektedir. Beğendiniz bira Untappd uygulama üzerine kaydedebilirsiniz ve size birdaha ki deneyiminiz de kaydetiğiniz ve beğendiniz biraya göre tavsiye de bulunur.

Touchnote Mobil Uygulaması

Touchnote Mobil Uygulaması
Touchnote Mobil Uygulaması

Hepimizin nostaljisi olan kartpostallar göndermenize yardımcı olacak Touchnote uygulaması. Yapmanız gereken uygulama indirmek, kendi fotoğrafınız seçmek, adres ve bilgileri girmek ve göndermek. Gönderdiniz kartpostallar dünyanın her yerin de ücretsiz olarak teslim etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir